VJ0402Y182JLJAJ32
Description
CAP CER 1800 PF 16V X7R 0402 PB
DataSheet
VJ0402Y182JLJAJ32 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)