GMC21X5R105K25NTD
Description
CAP0805 X5R 1UF 10% 25V
DataSheet
GMC21X5R105K25NTD PDF
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)