C2220C476M3R2CAUTO
Description
CAP CER 47UF 25V X7R SMD
DataSheet
C2220C476M3R2CAUTO PDF
Type Description
Series:KPS SMD Auto X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (Stacked)
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.217" (5.50mm)