ZRB18AD71A106KE01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 10V X7T 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ZRB18AD71A106KE01L PDF
Type Description
Series:ZRB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Interposer Termination
Ratings:-
Applications:Acoustic Noise Reduction
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.047" (1.20mm)