C2012X7T2V103K085AA
Description
CAP CER 10000PF 350V X7T 0805
DataSheet
C2012X7T2V103K085AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:350V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)