C331C823G2G5TA
Description
CAP CER RAD 82NF 200V C0G 2%
DataSheet
C331C823G2G5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)