A334M20X7RF5TAA
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R AXIAL
DataSheet
A334M20X7RF5TAA PDF
Type Description
Series:A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)