K122J15C0GF5TL2
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
K122J15C0GF5TL2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)