FA18X7R1E154KNU00
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R RADIAL
DataSheet
FA18X7R1E154KNU00 PDF
Type Description
Series:FA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)