222523K60680GQTAF9LM
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 68PF 3.6KV C0G/NP0 2225
DataSheet
222523K60680GQTAF9LM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:3600V (3.6kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.165" (4.20mm)