2220Y1K20330JCT
Description
CAP CER 33PF 1.2KV C0G/NP0 2220
DataSheet
2220Y1K20330JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.165" (4.20mm)