KRM31KR72A225KH01K
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
KRM31KR72A225KH01K PDF
Type Description
Series:KRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:SMD, J-Lead
Size / Dimension:0.146" L x 0.073" W (3.70mm x 1.85mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.114" (2.90mm)