0805J1000272MXTE03
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805
DataSheet
0805J1000272MXTE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (X2Y)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)