HC0805CG820J631
Description
CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 0805
DataSheet
HC0805CG820J631 PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)