C1812C392MGRACTU
Description
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812
DataSheet
C1812C392MGRACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R HV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)