C320C104J1R5TA
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
DataSheet
C320C104J1R5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)