CAS21C561JARFC
Description
SFTY 2220 560PF X1 250 / Y2 250
DataSheet
CAS21C561JARFC PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)