C3216JB1H335K160AB
Description
CAP CER 3.3UF 50V JB 1206
DataSheet
C3216JB1H335K160AB PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:JB
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)