WKP470MCPDRUKR
Description
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL
DataSheet
WKP470MCPDRUKR PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:760VAC
Temperature Coefficient:Y5S
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.492" (12.50mm)