1111Y1006P20DQT
Description
CAP CER 6.2PF 100V C0G/NP0 1111
DataSheet
1111Y1006P20DQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.2 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)