GRJ32ER71K475KE11L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 4.7UF 80V X7R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRJ32ER71K475KE11L PDF
Type Description
Series:GRJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:80V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Derating Recommended, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)