CAS18C471JARGC
Description
SFTY 1812 470PF X2 250 X7R 5%
DataSheet
CAS18C471JARGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)