C901U102MZWDBA7317
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
DataSheet
C901U102MZWDBA7317 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)