0805J0250822JDR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 8200PF 25V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0805J0250822JDR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)