1206J1000470MCRE03
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J1000470MCRE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (X2Y)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)