C0402C681K4RAC7867
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 16V X7R 0402
DataSheet
C0402C681K4RAC7867 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)