0505J1000221GQT
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0505
DataSheet
0505J1000221GQT PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)