C5750X5R1A107M280KC
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 100UF 10V X5R 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C5750X5R1A107M280KC PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.122" (3.10mm)