0603Y0630392KDR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 63V X7R 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0603Y0630392KDR PDF
Type Description
Series:FlexiCap™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)