
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0805Y0500471KDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 160PF 200V C0G/NP0 0805
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1812
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805
CAP CER 470PF 50V X7R 0805
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
EVAL BOARD FOR ISL29043