
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 62 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of C410C620KAG5TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.018UF 50V U2J 1206
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805
CAP CER 0805 2PF 50V ULTRA STABL
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603
CAP CER 560PF 630V X7R 1808
CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 AXIAL
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0603