HQCCWA220GAT6A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 2.5KV NP0 2325
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HQCCWA220GAT6A PDF
Type Description
Series:Hi-Q®
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2325 (5864 Metric)
Size / Dimension:0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.145" (3.68mm)