
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HVCC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10000V (10kV) |
| Temperature Coefficient: | Y6P |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.750" Dia (19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.906" (23.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.492" (12.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HVCC103Y6P202MEAX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 200V NP0 1206
CAP CER 0805 1.8PF 10V ULTRA STA
CAP CER 0.015UF 16V X7R 1812
CAP CER 56PF 50V SL RADIAL
CAP CER 2000PF 10KV Y6P RADIAL
CIR BRKR 63A 240VAC 125VDC
DC DC CONVERTER +/-15V 30W