WI140376WP10336BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 20KV SCREW
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
WI140376WP10336BJ1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:20000V (20kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:5.472" Dia (139.00mm)
Height - Seated (Max):15.098" (383.50mm)