
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.056 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of C1206C563G4HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
CAP CER 0.2PF 250V NP0 0603
CAP CER 0805 220PF 10V ULTRA STA
CAP CER 10000PF 250V X7R 1825
CAP CER 1206 56NF 16V ULTRA STAB
IC BUF NON-INVERT 6V SOEIAJ-20