
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of 1206Y1K00181FFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1210 18PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 3PF 200V NP0 0805
CAP CER 4700PF 500V X7R 1210
CAP CER NPO 0603
CAP CER 0805 270PF 16V ULTRA STA
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1206
CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM