
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GMC04X5R474M6R3NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2225
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1808
CAP CER 3900PF 100V X7R 1210
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1210
CAP CER 560PF 250V X7R 0603
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402
10-BIT SAR ADC, 2 CHANNEL