
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CAS SMD SFTY 250 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250VAC |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2211 (5728 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CAS26C221JAGFC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 2220
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1825
CAP CER 10000PF 500V X7R 0805
CAP CER 0.082UF 500V X7R 1825
CAP CER 15PF 50V NP0 0805
SFTY 2211 220PF X1 250 / Y2 250
IC FPGA 102 I/O 144TQFP