0805J0100100KCR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0805J0100100KCR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)