C430C106M3R5TA7200
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 25V X7R AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C430C106M3R5TA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)