
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1200V (1.2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1808J1K20181MXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 150PF 500V X7R 1812
CAP CER X7R 0402
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
CAP CER 180PF 1.2KV X7R 1808
BOX PIN ASSY RT ANG 77 POS
ETHERNET SWITCH DIN-RAIL UNMANAG