
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1.2 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1206J1001P20CAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 150PF 25V ULTRA STA
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 0805
CAP CER 15PF 2KV U2J 1206
CAP CER 3300PF 63V X7R 1808
CAP CER 1.2UF 16V X7R 2220
CAP CER 0.12UF 16V X7R 0805
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 1206