
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm Z5U |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C316C104M5U5TA7301 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6.2PF 25V C0G 0201
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1206
CAP CER 270 PF 200V NP0(C0G) 121
CAP CER 390PF 50V X7R 0603
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
FIXED IND 10UH 620MA 640 MOHM TH