
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FG |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FG23C0G2W104JNT00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
33.0PF 50.0V
CAP CER 0.1UF 450V C0G RADIAL
CONN PLUG HSG 5POS 2.50MM
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD