CCD-109S680JK02
Description
CAP CER 68PF 250V SL RADIAL
DataSheet
CCD-109S680JK02 PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)