CAS18C561FAGGC
Description
SFTY 1812 560PF X2 250 C0G 1%
DataSheet
CAS18C561FAGGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)