CAS17C561JARFC
Description
SFTY 1808 560PF X1 250 / Y2 250
DataSheet
CAS17C561JARFC PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)