MA0201CG2R4C500
Description
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0201
DataSheet
MA0201CG2R4C500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.4 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)