PE0200WH50233BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 5000PF 13KV R85 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PE0200WH50233BJ1 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:5000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)