CK05BX221K
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 200V 10% RADIAL
DataSheet
CK05BX221K PDF
Type Description
Series:Military, MIL-C-11015, CK05
Package:Bag
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)